Skip to content

3. Jak wybrać laser

  3. Jak wybrać laser?

  Istnieje wiele rodzajów maszyn do cięcia laserowego. Moc, masa całkowita, wielkość obrabianej formatki, konfiguracja i inne parametry każdego typu sprzętu są różne. Cena i koszt maszyny do cięcia laserowego różnią się znacznie w zależności od konstrukcji, typu i możliwości lasera. Jeśli chcesz ciąć metal, musisz użyć lasera o większej mocy. Z drugiej strony, im bardziej złożona moc lasera, tym wyższy koszt, to znaczy cena maszyny do cięcia laserowego jest ściśle związana z jej mocą. Im wyższa moc, tym wyższa moc wyjściowa, tym droższa będzie cena. Oczywiście ogólna wartość ekonomiczna również zostanie zwiększona. Zrównoważenie ceny i praktyczności to Twój wybór.

  Podzespoły oraz możliwości serwisowe producenta decydują o cenie maszyny do cięcia. Maszyna tnąca składa się z generatora laserowego, urządzenia do cyrkulacji wody chłodzącej, sprężarki powietrza, transformatora, systemu sterowania numerycznego, stołu operacyjnego, głowicy tnącej i hosta. Najważniejszy jest generator lasera, ponieważ laser bezpośrednio wpływa na wydajność sprzętu.

  Wycinarka laserowa o niskich cenach wykorzystuje tańsze materiały do montażu. Podczas pracy mogą przestać działać i nie emitować światła. Takie wielkogabarytowe urządzenia tnące są kłopotliwe podczas kontroli i demontażu. Jeśli maszyna tnąca ma zostać zdemontowana, jeśli zostanie zwrócona do fabryki w celu konserwacji lub naprawy posprzedażowej od drzwi do drzwi po okresie gwarancyjnym, koszty wysyłki i naprawy są w zasadzie ponoszone przez nich samych. Na dłuższą metę koszt takiej pozornie taniej maszyny do cięcia laserowego może w rzeczywistości być wyższy niż pierwotnie drogiej maszyny.

  Jeśli chcesz poznać różne ceny każdej maszyny do cięcia, możesz bezpośrednio przejść do naszej strony internetowej, aby rozpocząć wielopłaszczyznową komunikację. Większość kupujących jest skłonna podać ceny referencyjne różnych modeli. Jednocześnie najlepiej zapytać o podzespoły maszyny i porównać je z wieloma sklepami, aby dokonać najlepszego wyboru.

  Cena jest jednym z czynników decydujących o zakupie sprzętu. Możesz wybrać według własnego budżetu. Oprócz zbadania siły producenta i wydajności sprzętu, należałoby również zwrócić uwagę na serwis posprzedażowy marki, który jest bardzo ważny dla przyszłej konserwacji sprzętu.