Skip to content

2. Zalety cięcia laserowego

  2. Zalety cięcia laserowego

  Maszyny do cięcia laserem światłowodowym stopniowo pojawiały się we wszystkich zakamarkach naszego życia. Maszyny do cięcia laserowego są stosowane głównie w obróbce blach, produkcji reklamowej, przyborów kuchennych i innych gałęziach przemysłu. Cięcie laserowe jest ogólnie stosowane w przemyśle. Może być używane do cięcia dużych arkuszy blach, ma wiele zalet, z którymi inne technologie nie mogą się równać. W dziedzinie obróbki metali kilka kluczowych czynników pomogło w spopularyzowaniu technologii cięcia laserowego. Po pierwsze, cięcie laserowe charakteryzuje się niezrównaną precyzją, co jest ogromną zaletą w porównaniu do tradycyjnej technologii cięcia. Ponadto cięcie laserowe gwarantuje pierwszorzędną wydajność, o ile potrzebne jest czyste cięcie i gładsze krawędzie, ponieważ cięcie energią lasera z silnie skupioną wiązką może zachować ścisłą tolerancję wokół pożądanego obszaru cięcia. W praktycznym zastosowaniu wycinarki laserowej , jakie są jej główne zalety?

  Zalety laserów światłowodowych w porównaniu z innymi rodzajami mocy lasera

  1. Największa zaleta: światło zostało ujarzmione w elastycznym włóknie.

  Jest to pierwsza przewaga laserów światłowodowych nad innymi laserami. Ponieważ światło jest już w światłowodzie, łatwo jest dostarczyć światło do ruchomego elementu skupiającego. W tym przypadku jest to bardzo ważne przy cięciu laserowym, spawaniu i zaginaniu metali i polimerów.

  2. Wysoka moc wyjściowa.

  To druga przewaga laserów światłowodowych nad innymi typami. Lasery światłowodowe mają obszar aktywny o długości kilku kilometrów i dlatego mogą zapewniać bardzo duże wzmocnienie optyczne. W rzeczywistości mogą obsługiwać ciągłą moc wyjściową na poziomie kilowatów dzięki wysokiemu stosunkowi powierzchni do objętości włókna, co umożliwia wydajne chłodzenie.

  3. Wysoka jakość optyczna.

  Właściwości falowodowe światłowodu zmniejszają lub eliminują zniekształcenia termiczne ścieżki optycznej, co często skutkuje otrzymaniu wiązki o wysokiej jakości o ograniczonej dyfrakcji.

  4. Kompaktowy rozmiar.

  Porównując lasery światłowodowe, lasery prętowe lub gazowe o porównywalnej mocy, włókna można zginać i zwijać w celu zaoszczędzenia miejsca.

  5. Niższy koszt posiadania.

  W tym przypadku nowoczesna technologia wykorzystuje lasery światłowodowe do tworzenia wysokowydajnych urządzeń z powierzchniową falą akustyczną (SAW). Lasery te zwiększają wydajność i obniżają koszty posiadania w porównaniu ze starszymi laserami na ciele stałym. Maszyna do cięcia laserem światłowodowym nie może przetwarzać żadnych zniekształceń i ma dobrą zdolność dostosowywania się do materiału. Niezależnie od materiału można go wyciąć za pomocą jednorazowego precyzyjnego szybkiego prototypowania laserowego. Szczelina lasera jest wąska, a jakość cięcia dobra. Może ciąć w trybie automatycznym, efektywnie wykorzystać obrabiany materiał i uzyskać korzyść ekonomiczną.

  6. Wysoka jakość cięcia

  Ze względu na małą plamkę lasera, dużą gęstość energii i dużą prędkość cięcia, cięcie laserowe pozwala uzyskać lepszą jakość cięcia. Nacięcie jest wąskie, dwie strony szczeliny są równoległe, prostopadłość do powierzchni jest dobra a dokładność wymiarowa ciętych części jest wysoka. Powierzchnia cięcia jest gładka. Można uniknąć obróbki wykańczającej, a wytworzone w ten sposób części mogą być używane bezpośrednio.

  7. Niska strata.

  Maszyna do cięcia laserowego ma dużą prędkość cięcia, wysoki stopień automatyzacji, łatwą obsługę i niską pracochłonność, co może znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie na siłę roboczą, oraz zapotrzebowanie na materiały eksploatacyjne jest niskie. Codzienne materiały eksploatacyjne to tylko gaz i prąd, zaś woda chłodząca krąży w obiegu zamkniętym. Laser jest również wolny od zanieczyszczeń i przyjazny dla środowiska.

  Maszyna do cięcia laserem światłowodowym jest wydajnym, inteligentnym, przyjaznym dla środowiska, praktycznym i niezawodnym sprzętem do obróbki metalu, składającym się z zaawansowanej technologii cięcia laserowego i systemu sterowania numerycznego. W porównaniu z tradycyjną metodą obróbki, maszyna do cięcia laserowego ma oczywiste zalety elastycznego przetwarzania, oszczędności czasu i pracy, wysokiej wydajności i wysokiej precyzji oraz ma bardzo dobry efekt cięcia. Jest szeroko stosowany w obróbce blach, lotnictwie, elektronice, urządzeniach elektrycznych, naczyniach kuchennych i innych gałęziach przemysłu. Wybierając maszyny do cięcia laserowego, większość ludzi najpierw bierze pod uwagę cenę. Chcą wybierać trwałe materiały w niskiej cenie. Dziś porozmawiajmy o determinantach cenowych wycinarek laserowych. Ten artykuł rozwiąże problem, czy naprawdę potrzebujesz maszyny do cięcia i powie ci, gdzie znaleźć wysokiej jakości maszynę do cięcia laserowego w niskiej cenie.